Young Flava czyli:  

     Ekipa Young Flava powstała w 2008 roku w Pruszczu Gdańskim. W jej skład wchodzą młodzi ludzie, którzy zajmują się tańcem od zaledwie kilku lat. Mimo tak krótkiego tanecznego stażu mają na swoim koncie wiele sukcesów zarówno rangi lokalnej, jak również ogólnopolskiej. Najstarszy z bboyi liczy dziewiętnaście lat, natomiast najmłodszy zaledwie dwanaście. Swoją przygodę z tańcem zaczęli w 2005 roku w Miejskim Domu Kultury w Pruszczu Gdańskim pod bacznym okiem opiekunki sekcji breakdance Małgorzaty Kiciak. W świat bboyingu wprowadził ich tancerz - psycholog Rafał Samól, do dzisiaj wspierający ich całą duszą w tanecznym postępie oraz codziennym życiu. Dalszy wybuch progresu zawdzięczają już tylko swojej nieśmiertelnej pasji do tańca, żelaznej konsekwencji w parciu naprzód oraz poznaniu wielu wspaniałych osób, które wzbogaciły ich doświadczenie oraz wiedzę na temat kultury, którą reprezentują.

       Ich taniec nie jest nastawiony tylko i wyłącznie na naukę kroków i podstaw tanecznych. Taniec jak większość rzeczy na naszej planecie ma swoje korzenie oraz pochodzenie. To właśnie dzięki nim kształci się osobowość każdego tancerza – dzięki wiedzy można stać pełniejszym i bardziej wartościowym artystą. WIEDZA – to właśnie ona jest jedną z najcenniejszych rzeczy jaką posiadają. 

    Nie zależy im również na pokazaniu tylko kilku kroków i pozostawienie tego doświadczenia samemu sobie. Są świadomi tego dlaczego taniec może stać się czymś niezwykłym w ich życiu. Dlaczego może stać się pasją, z której będą czerpać satysfakcję w swoim życiu. Dlaczego i w jaki sposób może wzbogacić kogoś o silną wolę, konsekwentne dążenie do celu, wrażliwość na sztukę oraz kreatywność. ROZWÓJ. Pokazują jak taniec może wpłynąć i wpłynął na rozwój ich samych.    Wszystko to brzmi bardzo poważnie, ale musimy jednocześnie pamiętać, że taniec to ZABAWA. Dzięki tańcu możemy pokolorować nasze życie – możemy wprowadzić w nie niecodzienne przeżycia, o wiele bardziej rozwijające i dostarczające radości niż przesiadywanie godzinami przed komputerem czy telewizorem. Możemy poznać dziesiątki bardzo ciekawych ludzi w dziesiątkach różnych miejsc na świecie. Możemy nauczyć się porozumiewać z nimi, pomagać im i dzielić się z nimi doświadczeniem. Możemy uczyć się od siebie nawzajem - jednocześnie świetnie się bawiąc.

    Aktualnie Young Flava reprezentują Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, z którym ściśle współpracują. Wsparcie finansowe oraz baza treningowa jest bardzo ważnym czynnikiem dzięki któremu mogą brać udział w zawodach ogólnopolskich oraz się rozwijać. Ponadto Centrum Kultury i Sportu wspiewa inicjatywę zawodów tanecznych organizowanych wraz z agencją Sick Step, której pomysłodawcą byli członkowie Young Flava.

 

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA

 

 

 

    Ekipa:

1 Miejsce Pal Parkiet 5 - Pruszcz Gdański
1 Miejsce Bitwa o Polske - Środa Wlkp. (Pomorska Flava) 
1 Miejsce Breakowe Mikołajki - Bartoszyce 2010 
1 Miejsce Breakowe Mikołajki - Bartoszyce 2009
1 Miejsce Sztewite Jam - Grudziądz 2009
2 Miejsce Breakowe Mikołajki - Bartoszce 2009
2 Miejsce Pal Parkiet 4 - Pruszcz Gdański 2009
2 Miejsce Krok Piskiego Stylu - Pisz 2009
2 Miejsce Crush Moves - Olsztyn 2008
4 Miejsce Crush Moves - Olsztyn 2009

    Solo:

1 Miejsce Breakowe Mikołajki - Bartoszyce 2010
1 miejsce Bruk Dance Battle - Trójmiasto 2009
2 miejsce Bruk Dance Battle - Trójmiasto 2008
3 miejsce Bruk Dance Battle - Trójmiasto 2007
3 miejsce Cropp Baby G Dance Battle For Poland - Gdańsk 2009
2 miejsce Top Rock Contest Breakmania - Kętrzyn 2009
1 miejsce Footwork Contest Bboy Sesja - Bardo 2009
2 miejsce 3 vs 3 Bboy Sesja - Bardo 2009
1 miejsce Footwork Contest Crush Moves - Olsztyn 2009
1 miejsce Top Rock Contest New Boogie Down Vibes - Gdańsk 2009
2 miejsce Supa Kid Battle Freestyle Session - Katowice 2009
1 miejsce Top Rock Contest Break Mania - Kętrzyn 2008
2 Miejsce Top Rock Contest Pal Parkiet - Pruszcz Gdański 2007
2 Miejsce Footwork Contest Mozoory Style Conection - Gołdap 2009
2 Miejsce AWFalia Gdańsk 2008
3 Miejsce AWFalia Gdańsk 2008 

 


    Oto strona internetowa CKiS na której można zasięgnąć informacji na ten temat

https://www.ckis-pruszcz.pl/zajecia/breakdance.html